Dřevěné terasy bez vrutů a hřebíků

Dřevěné terasy bez vrutů a hřebíků
Dřevěné fasády Techniclic z dlouhou životností a krásným hladkým povrchem

20. září 2022

NOVINKA: Technideck® - nový komplexní systém pro pokládku dřevěné terasy se skrytým spojem

Lucemburská společnost Vetedy je jedním z předních evropských výrobců terasových systémů se skrytým uchycením. V letošním roce představuje svůj nový patent - komplexní systém pro montáž teras se skrytým spojem pod označením Technideck®, který vznikl dalším vývojem v reakci na úspěchy systému Softline®. Jde však ještě dál. Ve spolupráci s předním výrobcem nastavitelných podstavců pod terasy, belgickou společností Buzon, přinášejí propracovaný terasový systém od podkladu po terasová prkna, kde vše do sebe přesně zapadá.
Terasový systém Technideck®
 zahrnuje vše, co pro stavbu terasy potřebujete:
  • rektifikačních terčů Buzon podepírají základní hliníkovou konstrukci terasy a umožňují na milimetr přesné vyrovnání nepřesností v podkladu
  • hliníkové kolejnice s předinstalovanými klipy Technideck® významně šetří čas při instalaci. Stačí je jen nacvaknout na hlavu terče. Díky konektorům se snadno a přesně nastavují na délku a příčné výztuže garantují vyšší stabilitu a přesnost celé podkladní konstrukce.
  • EPD pásky na kolejnicích tlumí zvuk a izolují prkna od podkladní konstrukce, čímž prodlužují jejich životnost.
  • terasová prkna z vybraných, vysoce kvalitních dřevin  (Padouk, Bambus C-Tech, Termojasan) s předem vyfrézovanou drážkou na spodní straně přesně zapadají do klipu Technideck®. Prkna jsou předem vysušena na 13% vlhkosti, což zaručuje jejich vysokou stabilitu a eliminuje riziko zakřivení.
  • konektory a další příslušenství pro vertikální napojení kolejnic pod úhlem 90% umožňují svislou instalaci prken, např. pro zakrytí čela či vytvoření schodů.
Navíc vše do sebe přesně zapadá a snadno a rychle se instaluje. Stejně jako systém skrytého uchycení teras Softline®, tak i  Technideck® zaručuje dokonale hladký povrch bez třísek a viditelných vrutů, bezpečný i pro chůzi naboso. Prkna jsou přichycena vespod a při montáži není třeba jejich povrch navrtávat a narušovat. Vzhledově jsou tak terasy velmi čisté.

Vysoce kvalitní materiály použité ve všech fázích stavby zaručují dlouhou životnost celé terasy.

První úspěšné instalace v zahraničí již proběhly a následují i první realizace u nás v Česku, prováděné firmou Fasády & Terasy, která je výhradním distributorem těchto teras pro ČR.