Dřevěné terasy bez vrutů a hřebíků

Dřevěné terasy bez vrutů a hřebíků
Dřevěné fasády Techniclic z dlouhou životností a krásným hladkým povrchem

26. dubna 2016

Wpc terasová prkna s omývatelným povrchem

WPC terasová prkna s omývatelným povrchem, odstín ořech

Pokud jste si zvolili wpc terasová prkna jako materiál pro stavbu venkovní terasy, budete si vybírat mezi různými druhy wpc terasových prken, které jsou na našem trhu k dispozici.

WPC terasová prkna se savým či omývatelným povrchem 

Většina běžně dostupných wpc terasových prken je vyrobena z homogenní dřevoplastové směsi, bez jakékoliv ochrany povrchu. Do povrchu těchto wpc prken se vsakuje voda a často se na nich tvoří mapy od vody či mohou zůstat skvrny od rozlitých tekutin.

savý povrch wpc terasových prken
Savý povrch běžných wpc terasových prken

Relativní novinkou na našem trhu jsou wpc terasová prkna s omývatelným povrchem. Jedná se o dřevoplastová terasová prkna, která jsou na povrchu vybavena speciální nesavou vrstvou. Do materiálu se tedy nevsakuje voda ani jiné tekutiny a netvoří se mapy a skvrny. Tato terasová prkna lze velmi snadno omýt. Jejich údržba je tedy ještě snazší a navíc vzhled povrchu stálejší.
Omývatelný povrch mají například terasová prkna WPC Likewood 23, která navíc co do vzhledu imitují dřevěná terasová prkna svou nestejnoměrnou barevností i možností výběru embosovaného vzhledu. Na výběr je z odstínů ořech, teak či šedá.

terasová prkna WPC Likewood - omývatelná
Nesavý, omývatelný povrch wpc terasových prken Likewood 23

Plná a dutá wpc terasová prkna 

Dalším z parametrů, kterým jsme se již zabývali v předešlém příspěvku o wpc deskách na terasy, je rozdíl mezi dutým a plným profilem dřevoplastových terasových prken. Zatímco plná wpc prkna snesou i větší zatížení, dutá wpc prkna jsou lehčí a cenově příznivější.